ZAGLĄDAMY DO KSIĘŻEGO MŁYNA

Mieliśmy dosłownie chwilę aby znaleźć miejsce na kilka dni w Łodzi. Niestety większość popularnych obiektów w tej części miasta w którym można zrobić internetową rezerwację była już zajęta. Pech i to duży, czas naglił a kolejnych miejsc nie przybywało. W końcu się udało czas poświęcony na wyszukanie oferty nie poszedł na marne a my znależliśmy się w zabytkowej części Łodzi w Księżym Młynie. Nasze mieszkanie okazało się znajdować w starszej zabytkowej części jednego z największych kompleksów budynków w mieście. Kamienica z zabytkowej czerwonej cegły była dużą niespodzianką – w pośpiechu ogladaliśmy tylko kilka ujęć z niej.

1bafcfda-1edd-4b3a-a48b-936b85ef03b9

Właścicielka mieszkania opowiedziała nam  o planach rewitalizacji całego zespołu budynków. Za klika lat to miejsce będzie wyglądać inaczej. Jak ? Będziemy mogli mogli przyjrzeć się efektom zmiany za klika lat. Spacer po okolicy utrawalił w nas w przekonaniu, że znajdujemy się w miejscu bardzo silnego wpływu nowoczesności i starej tradycji. Poniżej dzięki uprzejmości właścicieli można obejrzeć w jaki sposób zaaranżowali swoje mieszkanie nadając mu charakteru vintage.

ksiiezy-mlyn-6

ksiezy-mlyn-12

ksiezy-mlyn-7

ksiezy-mlyn8

ksiezymlyn11

Część mebli to oryginalne przedmioty z lat 80 tych i wcześniejszych. Niektóre przedmioty być może pochodzą z miejsc związanych z fabrykami włókienniczymi tego możemy się domyślać. Niestety brakowało czasu aby zasiąść na dłużej na wielkim czerwonym retro fotelu i dokładnie obejrzeć wszystkie detale. Dzięki aranżacji właścicieli  stare przedmioty dostały swoje nowe drugie życie. Ściany pokryła biała farba a na niej obraz namalowany bezpośrednio na ścianie. Zabytkowe drzwi mieszkania idealnie pasują do wnętrza mieszkania zachęcając do zerknięcia co znajduje się w środku.

ksiezymlyn10

ksiezy-mlyn-3

 

Popijając kawę z dużego kredensu otwartego dla gości zastanwialiśmy się… a może by na dłużej w Łodzi ? Można polubić to miejsce a przy okazji wynająć i skorzystać z pomieszczeń. Można zrobić to klikając tutaj przy okazji korzystając z gościnności gospodarzy z chęcią opowiadajacych o okolicznych atrakcjach. A przy okazji poznać kawałek autentycznej Łodzi. Jak się wam podobają takie klimatyczne mieszkania ?

4 thoughts on “ZAGLĄDAMY DO KSIĘŻEGO MŁYNA

    1. Napewno na chwilę dłużej 🙂 Bardzo fajne miejsce do odpoczynku – mam nadzieję, że po wielkich zmianach zostanie jakiś stary duch miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *