WARSZTATY RYSUNKU ŻURNALOWEGO

Do uczestnictwa skusił mnie ciekawy program warsztatów oraz ciekawość jak wygląda rysunek żurnalowy.Dużo barwniej i ciekawiej niż może przypuszczać osoba po raz pierwszy uczestnicząca w takich zajęciach. Można się pozytywnie zaskoczyć – i o to chodzi 🙂 Wychodząc z zajęć ma się głowę pełną pomysłów i pozytywnej energii – tej do przelania na papier.

To były bardzo intensywne godziny – bez przerw i chwili na odpoczynek. Prowadząca Edyta Filipowicz wprowadziła nas w ciekawą i barwną historię ilustracji modowych, rysunku ilustracyjnego. Wniosek nasuwa się jeden – profesjonalna ilustracja modowa to bardzo elitarna i wymagająca dziedzina sztuki. W profesjonalnych ilustracjach modowych  nie ma miejsca na przypadek – jest co ciężka praca zespołu rysowników i projektantów.

do wpisu2

Całe warsztaty miały bardzo ciekawą – praktyczną formę – od samego początku do końca rysowaliśmy – poznając profesjonalne techniki rysunku modowego, które prezentowała prowadząca. Dodatkowym smaczkiem była aura ” tajemniczości ”  którą owiane były niektóre części zajęć, że się tak wyrażę – dla mnie bomba :).

Czy udało się podczas zajęć stworzyć własne szkice modowe ? Tak, każdy uczestnik miał za zadanie zaprojektować własną sylwetkę oraz ją wystylizować. Proste ? Nic bardziej mylnego – ołówki i głowy pękały co chwilę.

do wpisu 5

Podsumowaniem warsztatów było zastosowanie narzędzi min. markerów Promaker w ilustracji.

Podsumowując. Naprawdę ciekawe i inspirujące zajęcia – jeszcze bardziej niż zakładałam przed uczestnictwem w nich . Dodatkowe plusy ? Ciekawi uczestnicy i oraz miejsce prowadzenia zajęć – wnętrza Opery i Filharmonii Podlaskiej. Bonusem było również wydłużenie czasu zajęć tak abyśmy mogli skończyć nasze prace oraz wspólnie obejrzeć efekty warsztatów.

relacja

Zajęcia były prowadzone w ramach Fashionable East 2015.

SONY DSC

Bez nazwy-1

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *