„TAJEMNY OGRÓD – RYSUJ, KOLORUJ, PRZEŻYWAJ ” – KOLOROWANKA DLA DOROSŁYCH.

Jakiś czas temu uważałam, że kolorowanie kartek z wzorkami jest … dziecinne. Zadawałam sobie pytanie ” komu starczy na to czasu? „.

A jeśli mamy chwilę wolnego –  czy poświęcimy ją na kolorowanie ?

Miałam w tym trochę racji bo kto inny jak nie dzieci specjalizują się w zamalowaniu kilometrów kartek z postaciami, zwierzętami, roślinami ? Właśnie dzieci, z czasem stoją też znacznie lepiej niż większość dorosłych.

Ale to podglądanie ich i obserwowanie podczas rysowania lub malowania jest bardzo ciekawe. Na pewno każdy z nas widział zdenerwowane dziecko, które po dostaniu zestawu kredek i malowanki staje się trochę spokojniejsze.

W takie właśnie rozkapryszone dziecko postanowiłam się przemienić biorąc do ręki kolorowankę dla dorosłych – „Tajemny ogród – Rysuj , koloruj, przeżywaj przygody „ Przyznam się, że w kwestii  książek jestem dość wybredna. Nawet źle dobrany font potrafi mnie skutecznie zniechęcić do czytania lub oglądania ( mam nadzieję, że nie tylko mnie :_)). W tym przypadku postanowiłam się przełamać :). Wybierając pozycję miałam lekkie obawy czy motywy nie będą zbyt dziecinne. Zupełnie niepotrzebnie.

6

Kolejny dylemat to czy samemu nie narysować sobie takiej kolorowanki ?  Obawy dość szybko się rozwiały, w zasadzie w tej samej chwili w której mogłam dokładnie przejrzeć książkę.

8

Tuż przez zabraniem się do pracy postanowiłam odszukać zestaw kredek. Przyda się porządny komplet – taki z pełną gamą kolorów lub jeśli lubisz tak jak ja jeden kolor ale porządny :).

7

Ponadto jeśli chcecie dobrze odrobić lekcje z kolorowania polecam zaopatrzeć się w dobry zestaw : cienkopisów , flamastrów, kredek  miękkich, dobrą temperówkę, gumkę. Jednym słowem piórnik z konkretną zawartością :). Przyda się również klips do spinania kartek.

2

kilo

 

Farb nie polecam, liczyłam, że papier będzie  trochę grubszy i będzie można używać pędzla . Niestety nie. Zdaję sobie sprawę, że wzrosła by również cena książki – jeśli byłaby wersja z papierem do akwareli z chęcią bym się pokusiła o taką.

3

Książka ” Tajemny ogród ” Rysuj, koloruj , przeżywaj przygody ” posiada również mini fabułę w postaci zwierząt, roślin, przedmiotów, listów w butelce, które należy odszukać podczas kolorowania. Same ilustracje są ciekawe i dobrze wykonane. Możemy kolorować, dorysowywać , uzupełniać tło, malować mandale.  Od początku do ostatniej strony mamy do czynienia z motywem ogrodu, roślinami, zwierzętami . Enjoy!

5

 

Untitled-2

 

3 thoughts on “„TAJEMNY OGRÓD – RYSUJ, KOLORUJ, PRZEŻYWAJ ” – KOLOROWANKA DLA DOROSŁYCH.

  1. Kupiłam jakiś czas temu dla siebie – jednak dosyć szybko przechwyciła kolorowankę moja dwunastoletnia córka i teraz jest jej własnością…Pozdrawiam

    1. Bardzo rezolutna córka – jeśli ilość szczegółów nie jes zbyt duża to czemu nie… tylko nakład trzeba podwoić 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *