ŚWIĄTECZNE ETYKIETY PREZENTOWE

Zabraliście się już za pakowanie prezentów ? Jeśli dopiero planujecie to we wpisie poniżej znajdziecie klika propozycji dodatków do świątecznych prezentów w stylu ktory właśnie nazwałam rustic christmas :).

Często słychać o komercjalizacji świąt i listopadowym świątecznym szale. Czuję się trochę wyrwana do tablicy – ponieważ sama już od listopada publikuję świąteczne treści. Czy jestem świątecznym trollem wraz z całą rzeszą mi podobnych? Otóż nie i jeszcze raz nie. Świąteczne posty publikowane są wcześniej z dwóch powodów: po to aby czytające je osoby miały czas skorzystać z tutoriali – po to je opracowujemy. Drugi powód jest również oczywisty: pracujemy, żyjemy i cieszymy się nim. To, że przygotujemy się do Świąt wcześniej oznacza: świadome, przemyślane zakupy, więcej zaoszczędzonych pieniędzy oraz mniej stresowych sytuacji podczas odwiedzania marketów i sklepów. Jakby tego było mało mamy możliwość dotarcia do miejsc na które nie starcza czasu pod koniec grudnia. Odwiedzenia tych wszystkich ludzi bez których otoczka i wyszukane dekoracje nie mają tak dużego znaczenia a w zasadzie mają go w ogóle. Mam nadzieję, że choć trochę was przekonałam. Choć wiem, że zdania ta ten temat są podzielone mniej więcej tak jak zwolennicy wolnych i pracujacych niedziel (przy okazji podpisuję się obiemą rękoma za tymi wolnymi od handlu). Przybijam piątkę wszystkim tym którzy w niedzielę odpoczywają z najbliższymi, grają w bierki, warcaby, piszą książki, uprawiają sport a nie ciągną wstęgę plastikowych siatek z zakupami. Choć przyznaję sama nie jestem bez winy i zdarzało mi się wpaśc w zakupowy szał w  południową niedzielę.

etykiety-prezentowe-wydrukuj

pakowanie-prezentow-diy-eko11

 

Podrzucam kilka pomysłów na zapakowanie prezentów, które udało mi się wcielić w życie. Od pomysłu do realizacji jest spory krok. Pokonajmy go razem. Podrzućcie zdjęcia tego co się wam udało wyczarować na pewno macie coś do pokazania… 🙂 Przeświąteczny okres to moment gdzie z każdego …no z prawie każdego możemy wykrzesać trochę świątecznej kreatywności nawet podczas takiej prostej czynności jak zapakowanie prezentów.

                                        PAKOWANIE PREZENTÓW

banerblog1

  • brązowy papier ekologiczny duże opakowanie ok 3 m
  • etykiety świąteczne które można pobrać i wydrukować tutaj
  • klej,nozyczki, taśma,
  • farba akrylowa np. czarna, ołówek
  • świerkowe wianki – instrukcje jak je wykonać znajdziesz tutaj
  • ozdobne wstążki, sznurek

Etykiety wydrukowałam w formacie A4 następnie wycięłam. Dziurki wykonałam dziurkaczem – będzie to miejsce na nawleczenie sznurka.

Dwa rodzaje papieru wykonałam w bardzo prosty sposób :

  • Pierwszy : arkusz bardzo dokładnie pogiełam w dłoniach. Powstał mięciutki przyjemny arkusz bardzo dobrze układający się na pakowanych rzeczach
  • Drugi: papier w kropki wykonałam za pomocą końcówki ołówka zamoczonej w farbie – stawiając czarne kropki.

pakowanie-prezentow-diy-eko5

pakowanie-prezentow-diy-eko9

pakowanie-prezentow-diy-eko8

Wianki użyte wykonałam wg.instrukcji, którą zamieściłam w moim wpisie który znajdziesz tutaj.

A tak wygadają użyte etykiety razem z zapakowanymi prezentami.

pakowanie-prezentow-diy-eko7

pakowanie-prezentow-diy-eko6

pakowanie-prezentow-diy-eko2

pakowanie-prezentow-diy-eko1

 

pakowanie-prezentow-diy-eko3

 

Kochani na koniec nie zapominajmy o symbolicznym wymiarze podarowania prezentów. Są tylko małym dodatkiem do rodzinnych spotkań oraz okazji do małego wytchnienia, chwili wolnego czasu. Całkiem niedaleko tuż obok nas są miejsca w które nie docierają. Do tych własnie miejsc powinniśmy kierować naszą uwagę oraz pomoc. Cieszę sie jak dziecko mogąc pomóc w przygotowaniu tegorocznych Świąt dla tych którzy właściwie nigdy ich nie mieli. Czuję się niesamowicie wyróżniona mogąc pomóc chociażby symbolicznie. Dla takich chwil warto działać i móc pisać o tym w tym miejscu. Pozdrawiam was grudniowo oraz zapraszam na mój blogowy Facebook. 

make white logo

2 thoughts on “ŚWIĄTECZNE ETYKIETY PREZENTOWE

  1. Bardzo madre słowa od siebie dodałabym, że najważniejsze to spędziś trochę czasu z rodziną .Zawsze za mało czasu aby porozmawiać , pośmiać się i najeść :). Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *