KWIATOWE POCZTÓWKI DO DRUKU

Piwonie to wyjątkowe kwiaty. Nie tylko dlatego, że kojarzą się z dzieciństwem, wiosną i wiejskim ogródkiem. Rosły koło malinowych malw w towarzystwie dzikich poziomek i drewnianego płotku. Lubiły towarzystwo mieczyków i astrów. Pierwsze pąki pojawiały już w maju – ostatnie wraz z pierwszymi dniami wakacji.

piwonie wilawianki główne2

Do czasu aż ktoś z domowników nie ściął i nie przyniósł ich do wazonu do kuchni. Pachniały tak jak wyglądały – czyli obłędnie. Od tego czasu minęło trochę lat a piwonia przeżywa swoją drugą młodość. Kojarzona głównie z klasycznym wyglądem i elegancją posiadają coś określa się mianem – bezwarunkowej urody. Dlaczego druga młodość ? Moda na kwiaty przychodzi wraz z tą na min. ubrania, kolory we wnętrzach. Kwiat przeżywa swój kolejny dobry okres pojawiając się na tapetach, plakatach, w wiązankach ślubnych.

do wpisu zesawienie

Co warto wiedzieć o tych kwiatach zanim kupimy je i wstawimy do swoich mieszkań, lub posadzimy w ogródkach ? Przygotowałam infografikę z najważniejszymi informacjami na temat roślin.

info piwonia

Gdzie można kupić piwonie ? Te prawdziwe ogrodowe mimo, ze mniej trwałe można znaleźć w ogródkach. Bardziej trwałe okazy ale niestety też dużo mniej pachnące w punktach sprzedaży kwiatów, giełdach kwiatowych. Ja swoje okazy kupuję na ryneczku gdzie obok warzyw z pierwszej ręki można kupić min.piwonie. I tylko za to lubię wczesne wstawanie w wolne dni :). Polecam te w pąkach – będą dłużej cieszyć oko.

piwonie5

         Pocztówkę lub ilustrację do druku 20 x10  można znaleźć : TUTAJ

 Drodzy czytelnicy- często padają pytania czemu nie publikuję więcej wersji ?  Powód jest bardzo prosty. Każda praca z ilustracją czy rysunkiem wymaga czasu. Stawiam więc na jakość nie ilość. Pliki do druku to mój mały prezencik/bonus dla czytelników. Chciałabym się dzielić inspiracjami, które są wysokiej jakości i nie są powtarzalne. Każdy z nas lubi mieć rzeczy wyjątkowe. Prawda ?

Mała podpowiedź – ja swoje wydrukowałam jako zdjęcie na sztywnym papierze fotograficznym – drukarnia dodała pole na znaczek i sygnaturę. Jeśli nie potrzebujesz pocztówki – możesz wydrukować jako zwykłe zdjęcie i oprawić w ramkę.

piwonie 1

piwonie2

piwonie -kwiaty - dekoracje

piwonie3

Nie odmówiłam sobie przyjemności zasuszenia płatków. Włożone w szklaną ramkę naprawdę ciekawie wyglądają jako obrazek na ścianie. Wysypane na papier i wystawione na słońce potrzebują dosłownie kilku godzin aby się zasuszyć.

piwonie4

Format pocztówki może być np. dodatkiem do prezentu. Znam parę osób u których tradycyjna kartka wywołuje miłe wspomnienia z czasów gdy nie wysyłało się ich za pomocą mejli.:)

Dodatkowo w internecie jakiś czas temu istniało możliwość zaprojektowania własnego znaczka pocztowego.Dowolne zdjęcie lub rysunek może ozdobić nasze pocztowe koperty i pocztówki. Fajny pomysł ?

piwonie6 piwonie7

Na koniec małe spotkanie z kotem w postaci zdjęć zza kulis. Kot z wytrwałością testuje i ocenia każdy etap tworzenia wpisu. Ponadto jest wielką fanką handmade. Niestety liczne kocie obowiązki uniemożliwiają poświęcanie się hobby :).

kot i piwonie1

piwonie kot1

                                                      Tu mnie znajdziesz :

facebook-logo-button_318-84980 pobrane


Untitled-2

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *