KALENDARZ #WRZESIEŃ/WYDRUKUJ

Kolejna odsłona wrześniowego kalendarza do pobrania i wydrukowania jest już gotowa. Motywem przewodnim są jesienne kolory i babie lato. Jeden z moim ulubionych miesięcy. Przepiękna letnia pogoda miesza się z wpływami jesieni.Czyli to co lubię najbardziej. Do jesieni jeszcze kilka tygodni – także cieszmy się dobrą pogodą i słońcem. I tu się muszę przyznać, że tempo na blogu nie wzrasta a raczej idzie swoim własnym rytmem. Miałoby się ochotę dać sobie i czytelnikom trochę więcej wolnego ale nie chcę tracić zwyczajnie kontaktu, publikuje więc zwyczajowo co tydzień. Trochę się ta pora zrobiła rutynowa ale mam nadzieję, że doceniacie konsekwentne podejście do tematu.

4

Musicie wierzyć na słowo ale każdy wpis to spora chwila przygotowań i jeszcze większa chwila realizacji włącznie z wrzuceniem na bloga. Finalnie oglądacie wybrane urywki – które zanim stały się wpisem przeszły dość długą drogę. Dziś na przykład mały psikus – pliki zamiast jpg i pdf, są plikami CR2 więc nie są obsługiwane przez większość przeglądarek a co za tym idzie nie ma się podglądu na zdjęcia. Znacie takie złośliwości rzeczy martwych ? Jest na nie kilka niezawodnych sposobów. Potrzebowałam na poznanie ich trochę czasu. Wszystkie pliki zapisuję w chmurze dropbox  lub np. google dysk. Dzięki temu wiem, że treść jest dla mnie dostępna dosłownie z każdego miejsca w jakim się znajduję. Daje to sporą swobodę i pewność że mam kopię plików. Do niedawna korzystałam również z Picassa Web czyli wirtualnej galerii ze zdjęciami. Niestety program nie wytrzymał próby czasu i w chwili obecnej nie można z niego korzystać. Od 1 maja zdjęcia umieszczone w albumach – Zdjęcia Google.

Blogowanie w chwilach wolnych od pracy i obowiązków potrafi być czasem naprawdę ciekawe. Czy czegoś można się nauczyć z takich sytuacji ? Naprawdę bardzo dużo – głównie szybkiej organizacji pracy gdzie każdy dodatkowy błąd to kolejne chwile dodatkowej pracy. Jak dotąd dzielnie walczę również z tekstami, które publikuję głównie z interpunkcją (na pewno to zauważyliście). Wilawianki to prawdziwa mistrzyni przydługich zdań i postawionych na oślep przecinków, na szczęście sprawa jest rozwojowa im więcej piszę tym mniej się tym przejmuję :).

  Napisanie kilku zdań od siebie w temacie związanym z wpisem jak dotąd sprawiało mi dość sporo problemów. Może dlatego, że bliższe jest mi jednak myślenie i zapamiętywanie obrazem. Brzmi poważnie w praktyce oznacza więcej pracy z tekstem 🙂 Dużo więcej pracy z tekstem. Nawet z tym krótkim zajmującym przysłowiowe dwie linijki.To jest ten moment kiedy cieszysz się z materiału na wpis ale entuzjazm stygnie kiedy musisz napisać do tego tekst. Dlatego staram się realizować wpis na raty. Nie wiem czy jest to najlepsza metoda dla mnie jednak jak na razie najskuteczniejsza ale i najbardziej pracochłonna. Jeśli myślicie, że to wrzucenie kliku linijek i paru zdjęć…to macie rację ale nie do końca :).

9

kalendarz do druku - wrzesień

W kolejnym wpisie trochę więcej przydatnych rzeczy do druku. Powstaje plan lekcji – do powieszenia i korzystania dla uczniów oraz min, listy ważnych rzeczy do zrobienia itp. Zauważyłam, że cieszą się dość sporą popularnością – dużo osób pobiera i drukuje materiały, które zamieszczam.kalendarz do druku - wrzesień

Na koniec kilka pomysłów na wykorzystanie sierpniowego kalendarza :

  • oprawa w ramkę A4, podklejenie na kartce
  • zawieszenie magnesami np. na lodówce
  • zawieszenie na ścianie przy pomocy papierowej taśmy
  • umieszczenie na tablicy A4 z klipsem
  • przyczepienie magnesem do tablicy magnetycznej
  • własne docięcie i wykorzystanie w np.kolażu

Jeśli chcecie zabezpieczyć wydruk – zastosujcie fiksatywę lub delikatny lakier w spraju ( z odległości min 20 cm. ). Dzięki temu papier nie będzie chłonąć wilgoci.

KALENADARZ A4 DO POBRANIA TUTAJ

kalendarz do druku - wrzesień

Macie własne pomysły na zastosowanie wrześniowego  kalendarza ? Moje dwie wersje znalazły swoje miejsce nad biurkiem oraz na tablicy magnetycznej.

Jeśli szukacie wpisów o podobnej tematyce to zerknijcie tutaj :

1.DEKORACJE DO DRUKU Z MOTYWEM PIWONII

2. PLAKAT Z MOTYWEM BOTANICZNYM DO DRUKU

3.ROGATE DEKORACJE DIY – POMYSŁY

 

 

                                                          To jak widzimy się częściej ? ?

Untitled-2

Untitled design

 

 

One thought on “KALENDARZ #WRZESIEŃ/WYDRUKUJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *