KALENDARZ #LIPIEC – POBIERZ WYDRUKUJ

Jak się macie w lipcu ? Większość z was wybiera opcję urlopu lub odpoczynku  właśnie w tym miesiącach. Bardzo lubię te chwile przestoju i luźniejszej atmosfery. Widać ją w wielu miejscach niekiedy jest to przydatne a niekiedy bardzo frapujące.

kalendarz3

Próbowaliście załatwić kiedyś bardzo ważną sprawę w urzędzie kiedy trzeba go odwiedzić więcej niż dwa razy a cała rzecz dzieje się w miesiącach urlopowych ? Jeśli tak wiecie o czym mówię. Tam chyba najłatwiej poczuć atmosferę sezonu ogórkowego.

kalendarz 5

Ja trochę na przekór staram się nie wpaść w atmosferę luzu – choć jest bardzo ciężko :). Szykują się małe zmiany blogowe nad którymi pracuję w wolnych chwilach.Mam nadzieję, ze wrócimy wszyscy z podwójnym zapałem tuż po urlopowych wojażach, wycieczkach, tripach albo po prostu po solidnej dawce witaminy D.

kalendarz 1

Do dzisiejszego wpisu przygotowałam własnoręcznie zrobioną akwarelę z motywem gór w ulubionej zieleni. Na odwieczne pytanie w Góry czy na  Mazury ? Odpowiadam w góry.  Po opracowaniu na komputerze mamy do wydruku kalendarz na lipiec 2016. Spodobały mi się delikatne rysunki akwarelowe w połączeniu z praktyczną kartką kalendarza. Co miesiąc będą kolejne części – szkoda,że nie wpadałam na ten pomysł wcześniej ale kalendarz do druku na stałe zagości w menu blogowym.

Plik do  pobrania w wymiarze 21x 29,7 można znaleźć tutaj : kalendarz lipiec 2016kalendarz4

Kilka wskazówek dotyczących drukowania w domowych warunkach.

  • Papier powinien być gładki i grubszy o tego, którego używamy na co dzień.
  • W ustawieniach drukarki wybieramy możliwie najwyższą jakość wydruku ( najczęściej jest to opcja print quality – tam wybieramy opcję – best )
  • Dla pewności zróbmy jeśli mamy możliwość wydruk próbny.
  • Jeśli chcemy zabezpieczyć powierzchnię można użyć np. laminatora lub oprawić kartę w ramkę – tak jak ja to zrobiłam.Niektóre gatunki fiksatyw – chronią również powierzchnie wydruku.
  • Plik można wydrukować jako zdjęcie w fotolabie – zapłacimy więcej ale papier będzie wysokiej jakości.

kalendarz2

Na koniec mała prośba – podzielcie się swoimi zdjęciami z wydrukiem kalendarzowym. Może to być np. instagram z hasztagiem #wilawianki. Chętnie zerkną jak wyglądają moje prace w domach czytelników.

Untitled-2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *