Przed nami szósta odsłona kalendarza. Trudno uwierzyć ale mamy już czerwiec i dotarliśmy do półrocza. Kiedy to tak zleciało ? Odpowiedzcie sobie sami bo mi dni mijają jak pstryknięcie palców. Już dawno zrezygnowałam z jakiegokolwiek podziału na weekend i dni powszednie. Kiedy mam chwile korzystam z możliwości odpoczywania a kiedy dopada mnie weekend w pracy nie robię z tego wielkiej tragedii i przyjmuję to z całkowitym spokojem.Co by na to powiedziała Pani Swojego Czasu ? Aż boję się pomyśleć bo jak dotąd nawet nie miałam chwili aby w końcu kupić jej długo przeze mnie wyczekiwaną książkę. Nie zapomnę podzielić się refleksjami choć najbardziej jestem ciekawa jakie są wasze opinie. Z ciekawością obserwuję grupę Pani Swojego Czasu was szczególnie kobietki też zachęcam bo można wyłowić dużo przydatnych informacji na temat organizacji. Na książkę przyjdzie czas :). Gdybyście nie należały do słynnej już facebookowej grupy to klikajcie tutaj i nie zapomnijcie się przedstawić i rzucić parę słów od siebie.

Czerwiec upłynie pod  znakiem dużej ilości pracy. Nadrabiam zaległości związane z renowacją mebli i nie dokończonymi projektami. Co tu dużo pisać co jakiś czas dokładam sobie sobie dodatkową cegiełkę w postaci kolejnych dodatkowych zajęć. Ale lubię to tak bardzo, że nie zamieniłabym swojego planu dnia na żaden inny. Czuję się absolutnie wyjątkowo mogąc poświęcić swój dodatkowy czas na pasję która rosła ze mną przez tyle lat. Kiedy inni pozbywali się nadwyżek swoim mebli ja ze starannością  przechowywałam rzeczy, meble bo byłam pewna, że przyjdzie na nie swój czas. Nie mogłam się mylić. Z resztą powiem Wam tak w całkiem niedużej tajemnicy – ufajcie sobie i swoim przeczuciom w kwestiach związanych z pasjami, sposobem spędzania wolnego czasu. Nikt absolutnie nikt nie da wam odpowiedzi co jest dla was najlepsze. Choćbyście przeczytali masę poradników i podręczników a wszyscy dookoła szeptali o tym jak być powinno Wy ufajcie tylko swojej intuicji. Nawet jeśli zwiedzie was na manowce – będziecie wiedzieli do kogo mieć pretensje. Spełnianie czyiś wyobrażeń na temat naszej własnej osoby może być bardziej szkodliwe niż nie robienie niczego. Pamiętam dokładnie jak dostałam na święta gitarę na której nie chciałam i nie umiałam grać na niej. Koleżanki podbijały kolejne levele w grze na instrumencie a mi marzyła się zamiana na cokolwiek innego niż pudło rezonansowe ze strunami. Zamiana miała oczywiście miejsce już niedługo – lekcja na całe życie również. Nie graj na gitarze bo nikt o zdrowych zmysłach nie zniesie Twojej gry :). Proste prawda ? Piszę o tym bo wiem jak bardzo trudno w dzisiejszych czasach znaleźć czas i sposób na chwilę dla siebie. Tak bardzo chciałabym aby nie zmarnować go ani trochę na rzeczy którym nie warto poświęcać swojego czasu i energii. Już słyszę te gromy w postaci – nie mam czasu na takie rzeczy. Rodzina, praca sprawia, że mamy coraz mniej czasu. Ja też mam go bardzo mało a ciągłe wymówki, że nie można znaleźć czasu dla siebie prędzej czy później dopadną nas w postaci małych frustracji. Każdy z nas potrzebuje chwili dla siebie. Dlatego piszę bloga. Nie dla wielkich pieniędzy, propozycji i sławy w internecie :-). Każdy robi to z własnych, osobistych powodów. Każdy jest ważny bo nasz własny :-).

 

Kiedy rysowałam czerwcową odsłonę to wiedziałam, że motywem przewodnim będą piwonie. Uwielbiam te kwiaty, wczesną wiosnę. Lubię różowy kolor – rzadko noszę go na sobie ale od zawsze kojarzył mi się z kobiecą siłą i dobrą energią. Najpiękniejsze zapachy posiadają w swoim sercach nutę piwonii i dzikiej róży. Czujecie ten mocny zapach przyszłego lata ? Tak właśnie pachną piwonie.

      kalendarz A4 kolorowy          kalendarz A4 czarno – biały

Tymczasem proponuję trochę bardziej stonowaną wersję różów. Zapraszam do pobierania kalendarza i nowości czyli samej ilustracji z kwiatami. Ozdobi wasze mieszkanie ? Podeślijcie fotkę z chęcią zerknę. Korzystacie z kalendarza ? Zostawcie kciuka na fejsbukuPozdrawiam Adriana.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *