Dzień dobry wszystkim. Idąc z nurtem jesiennej pogody – stworzyłam typowo jesienny wpis z  dużą ilością kwiatów, jarzębiny oraz innych cudeniek, które udało mi się ” wyszabrować ” (tylko te, które nie są pod ochroną) z lasu oraz zakupić w markecie.
Jednym słowem połączenie dwóch dość odległych światów.Udając się do lasu rozmarzyłam się nad typowo piękną jesienną pogodą. Niestety spóźniłam się trochę – w zamian przywitał mnie deszcz, wiatr, zimno. Jarzębina, której poszukiwałam okazała się wysuszonymi i lekko zmarźniętymi kulkami o dość nieciekawym kolorze. Wróciłam trochę rozczarowana mimo to postanowiłam nie poddawać się i dokończyć wpis. Potrzeba matką wynalazku a ja zamiast leśnych skarbów do diy użyłam min. krzewów ozdobnych. Pytanie dlaczego nie skorzystałam ze sklepu z kwiatami ? Postawiłam na surowy charakter dekoracji i ich niepowtarzalność – chciałam aby choć trochę przypominały te wzięte prosto z lasu. Dużą inspiracją okazały się sezonowe warzywa i owoce. Piękne ozdobne dynie od razu wpadły mi w oko a czerwone jabłka po prostu uśmiechały się do mnie ze skrzynki. Ogromnym plusem jest to że dekoracje, które zobaczycie podlegają w prawie 100 % biodegradacji – jeśli ich nie zużyjecie to część możecie zjeść 🙂 Fajnie prawda ? W dzisiejszym wpisie znajdziecie recepturę na wykonanie jesiennego wianka, świeczek, stroików oraz kompozycji w szkle. Całkiem sporo jak na jeden wpis. Zapraszam do jesiennych inspiracji. Zakasamy ręce i działamy !

STROIK ZE ŚWIECZKĄ Z DYNI OZDOBNEJ :

Materiały: dynia ozdobna mała, świeczka długa, trzemielina krzew, mech naturalny lub sztuczny, margeritka, jarzębina, drucik do przymocwania, ostry nóż.

W dyni ozdobnej wykonujemy ostrożnie długim nożem tak aby świeczka bez luzu utkwiłam na ok 6 cm długości (to zależy jaką mamy dynię – mniejsze płycej ). Montujemy świeczkę dookoła przymocowujemy bukiecik oraz upychamy mchem.

jesienne-dekoracje-stolu-diy-10

 

STROIK W JABŁKU:

Wykonujemy identycznie jak poprzedni używając tych samych kwiatów i dodatków.

jesienne-dekoracje-stolu-diy-4

jesienne-dekoracje-stolu-diy-5

STROIK W SZKLE:

Z trzmieliny, margeritki i zieleniny wykonujemy ok 5 bukiecików, układamy jeden na drugim i związujemy nicią lub rafią. W środek włóżmy świecę walec o średnicy 5 cm. Szklane naczynie walec o średnicy ok. 20 cm wykładamy mchem na wierzch układamy wianek ze świecą.

jesienne-dekoracje-stolu-12

jesienne-dekoracje-stolu-diy-6

STROIK NA TALERZU:

Dno talerza wykładamy gąbką florystyczną pociętą na płaskie kawałki. Całość symetrycznie wypełniamy trzmieliną, margeritką, mchem. Na środek wstawiamy świecę walec.

jesienne-dekoracje-stolu-diy-1

jesienne-dekoracje-stolu-diy-9

JABŁKA ŚWIECE: Wydrążony środek zalewamy woskiem z knotem

STROIK W DONICZCE: Do małej terakotowej doniczki wkładamy doniczkę wrzosy na środek układamy dynię ozdobną, boki obkładamy jarzębiną przymocowaną do drucika. Dodajemy zieleninę. Na środku dyni wycinany otwór na świeczkę – montujemy długą świecę.

jesienne-dekoracje-stolu-diy-2

JESIENNY WIANEK.

Idealny do sesji zdjęciowej lub na inne okazje na których chcemy czuć się wyjątkowo. Albo zupełnie bez okazji (niepotrzebne skreślić).

Wykonanie jest stosunkowo bardzo proste. Podstawą naszej dekoracji jest mini bukiecik. Składa się z trzech składników : trzmieliny pospolitej, margeritki drobnej oraz listka zieleniny. Wiążemy je na śródku używając mocnej nici, drucika lub rafii.

Do wykonania wianka potrzebujemy następujących materiałów i narzędzi: Giętki drucik o odwodzie naszej głowy (możemy go zmierzyć np.nitką) zostawiamy ok. 3 cm luzu na końcu robimy haczyk i kółko do wykończenia. Cały proces został szczegółowo opisany w moim jednym z pierwszych wpisów możecie go znaleźć tutaj ( musicie być wyrozumiali to jeden z pierwszych wpisów ) przy okazji zobaczycie inny wianek, który wykonałam dawno dawno temu.

Bukieciki ciasno układamy zgodnie ze wskazówkami zegara, zawsze w tę samą stronę – przywiązujemy do zewnętrznej krawędzi drucika za pomocą rafii. Po mojego wianka zużyłam ok.15 gotowych bukiecików. Jeśli coś się poluzuje w trakcie noszenia – końcówki dodatkowo przywiązujemy rafią.

 

jesienne-dekoracje-stolu-13

Nasz jesienny stół z dekoracjami jest gotowy. Czujecie powiew jesieni ? Jeśli szukacie plakatów które wystąpiły we wpisie : znajdziecie je na stronie głównej klikając w baner lub klikając tutaj.

jesienne-dekoracje-stolu-14

jesienne-dekoracje-stolu-diy-11

Dajcie znać w komentarzach czy spodobały się wam jesienne inspiracje diy. Więcej inspiracji i zdjęć które powstawały podczas przygotwania wpisu oraz krótkie migawki z życia blogu znajdziecie na moim profilu instagramowym na który serdecznie zapraszam.

Tu mnie znajdziesz: facebook-logo-button_318-84980 pobrane

 

 

 

 

4 thoughts on “JESIENNE DEKORACJE STOŁU DIY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *