DIY NA ŚLUB #ZAPROSZENIA

We wrześniu rok temu odbył się nasz ślub. Był to dla nas bardzo miły czas, ominęło nas wszystko to o czym chcieliśmy zapomnieć planując to wydarzenie czyli stres i natłok pracy. Musicie uwierzyć na słowo ale dobrze bawiliśmy się na swoim ślubie, mieliśmy czas żeby to zaplanować, przygotować się i wyeliminować niepotrzebne nerwy. Zaplanowaliśmy jak będzie wyglądać nasza uroczystość dużo wcześniej dzięki temu mieliśmy sporo luzu. Drogie dziewczyny, jeśli planujecie ślub pomyślcie o tym jak sprawić aby wasz wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i dobrych emocji. Zaplanujcie wszystkie najważniejsze sprawy wcześniej aby żaden nieprzemyślany szczegół nie zmącił waszego spokoju. Ja swoje przygotowania zaczęłam od zaplanowania tego co chcę i mogę zrobić sama. Moja lista nie była zbyt długa – lepiej oddać się w ręce osób, które sprawią że twój wyjątkowy dzień nabierze profesjonalnego charakteru a Ty na klika dni przed uroczystością będziesz mieć czas aby spędzić go z najbliższymi a nie podczas gonitwy za rolką białego tiulu. Zauważyłam, że często przyszłe Panny młode zakładają bardzo optymistyczne scenariusze odnośnie tego jak dużo rzeczy mogą zrobić same, bez oszacowania czasu jaki zajmie im wykonanie tych zadań. Dzień waszego ślubu jest tylko jeden, nie dajmy się zwariować, że ta noc zmieni całe wasze życie. Ten dzień podkreśli wasz związek, nada mu charakteru. W ten dzień musicie być sobą w pięknie podkreślonym, uroczystym  wydaniu. Nie zapomnijcie jaki jest wasz styl, w czym czujecie się dobrze, nie róbcie niczego pod publikę ani na siłę. Jeśli na co dzień jesteście optymistycznymi, sympatycznymi ludźmi ceniącymi swobodę życia – w dniu ślubu nie zamieniajcie się w posągową figurę z lodu. Szanujcie swój czas i szukajcie złotego środka wybierając oprawę uroczystości. W kilku wpisach opowiem jak stworzyłam własne elementy oprawy uroczystości. Zacznę od początku czyli od zaproszeń.

 

 

 

 

Zaproszenia według mnie powinny być spójne stylem z naszą uroczystością. Co oznacza to w praktyce ? Przykładowo jeśli planujecie uroczystość w stylu rustykalnym z dużą ilością naturalnych dekoracji, elementów drewnianych to powinniście dobrać zaproszenia pasujące do tego stylu. Nawet drobny element na papierze wykonany w stylu rustykalnym będzie bardzo miło kojarzył się z okolicznościami ślubu. Goście weselni dostaną od was pewien rodzaj niewerbalnego komunikatu odnośnie przyszłej uroczystości.

Wybierając kolory mogę wam podpowiedzieć że trzy w zupełności wystarczą. Pierwszy kolor główny (np. biel ) uzupełniający (np. zieleń) i trzeci kolor akcentów (np. różowy). Dzięki temu macie swoją paletę ślubnych barw. Pomoże wam uniknąć niepotrzebnych dodatków nada elegancji w wyglądzie Waszym, zaproszeń, sali weselnej, kwiatów i innych dodatków. Zaproszenia, które stworzyłam oparłam na tych właśnie trzech kolorach dzięki temu było mi łatwiej stworzyć prosty i elegancki wzór. Jestem miłośniczką klasyki i lubię proste dopracowane wzory. Zupełnie nie trafiają do mnie zdobne, barokowe motywy w tym te z zaproszeń. Swoje zaproszenie stworzyłam z motywem wianka dbając o to aby w tym dniu nie zabrakło go na mojej głowie. Czcionki oraz wygląd wewnętrznej strony oprałam na minimalistycznej zasadzie im mniej tym lepiej. Według mnie nie oznacza to pustego, jednolitego wyglądu ale bardziej dbałość o szczegóły i estetykę zaproszenia. Jakie informacje oprócz tym podstawowych powinno zawierać dobre zaproszenie ? Numery kontaktowe pary młodej, ewentualna mapka dojazdu, dodatkowe informacje odnośnie uroczystości. Ważne jak nie najważniejsze jest czytelność i przejrzystość zaproszeń, dobrze dobrana wielkość i krój czcionki. Papier na którym były wydrukowane zaproszenia wybrałam ze wzornika drukarni, w której złożyłam zamówienie. Nie powinien być zbyt cienki ani podatny na zabrudzenie. Jeśli tak jak ja wykorzystujecie własny lub czyjś rysunek zadbajcie aby jego skan i jakość była wysoka. Indywidualny projekt zaproszenia zapewnia wam dużą swobodę w wyborze wzoru, czcionki i elementów jakie znajdą się wewnątrz. Macie możliwość aby  wasze zaproszenie było w 100 % spersonalizowane dokładnie takie jakie sobie wymyśliliście. Na pewno myślałyście lub myśleliście o ręcznym stworzeniu zaproszeń w stylu scrapbooking. Jest to opcja dla wszystkich, którzy mogą poświęcić dodatkowy czas na ręczne robienie kart zaproszeń. Przy niewielkiej ilości jest to bardzo przyjemny i twórczy pomysł, kiedy macie do zrobienia większą ilość wasz czas i chęci mogą trochę osłabnąć. Oczywiście – dla chcącego nic trudnego – wszystko zależy od waszego zapału i motywacji. Koszt scrapbookingowego zaproszenia jest porównywalny do tego wykonanego lub zamówionego . Wybierając kształt zaproszenia np. prostokąt lub kwadrat lub pojedyńcza karta warto przed wydrukowaniem sprawdzić dostępność interesujących was kopert i innym przypadku koszt może być wyższy niż zakładaliście. Istnieje szereg dodatków, które można dobrać do zaproszenia opaski z logiem, przeźroczyste koperty, stemple z inicjałami, wstążki z naturalnego lub satynowego materiału.

 

 

 

 

Wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie czy nasze zaproszenie będzie miało bardziej minimalistyczny charakter czy bardziej zdobny.  Przed wysłaniem zaproszenia o druku lub podania ich dla osoby tworzącej wam zaproszenie koniecznie sprawdźcie poprawność danych przez was podawanych. To bardzo istotna informacja, która przyśpieszy i usprawni wykonanie. Ważną kwestią jest zamówienie liczby zaproszeń przekraczającą tą rzeczywistą – zamiast 100 wybierzcie 110, dodatkowa liczba zapewni wam luz przy wprowadzaniu nazwisk. Korzystając z spersonalizowanych zaproszeń możecie zamówić wpisanie imienia i nazwiska osoby zapraszanej do wewnątrz zaproszenia. Jeśli macie jakiekolwiek pytania lub chcecie napisać o czymkolwiek to piszcie na adres adr.dabrowska@gmail.com. Gdybyście poszukiwali kolejnych informacji odnoście diy jakie możecie wykonać na ślub – zapraszam na kolejne wpisy. Pamiętajcie również, że nawet najlepiej opracowane zaproszenia nigdy nie zastąpią tego co najważniejsze czyli spotkania z samymi zaproszonymi, zróbcie to zawsze kiedy macie taką możliwość. Wasza uroczystość to czas dobrej  zabawy z najbliższymi, rodziną i znajomymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *