ZIELONA OAZA W MIESZKANIU

Ostanie dni przed rozpoczęciem prawdziwej wiosennej aury bywają naprawdę trudne. Zmęczeni zimą i szarości za oknem poszukujemy pierwszych oznak wiosny. Nawet jeśli wybierzemy się w dość karkołomną pieszą wycieczkę. I tak warto.

Nawet jeśli brodzimy, po kostki w wodzie z małym parasolem wyginanym przez smagający wiatr, niosąc ogromną torbą  po centrum naprawdę ładnego i przyjaznego miasta jakim jest Kolonia ( pomimo styczniowych wydarzeń ).To i tak czeka na nas światełko w tunelu – ogromny i przyjazny budynek Muzeum Czekolady. Co ma wspólnego z tytułowym wpisem ?

Pomysłowi Niemcy zabrali się za temat czekolady w typowy dla siebie sposób. Pomieszali zamiłowanie do szczegółów z niebanalnymi pomysłami tak też znaleźliśmy się w małym, oszklonym ogrodzie tropikalnym gdzie można było obejrzeć jak rosną ziarna kakaowca. Piękne oszklone wnętrze od razu wzbudziło chęć posiadania podobnego. Oczywiście w mniejszej skali !

Pozostałe piętra muzeum prezentowały się naprawdę ciekawie – żeby nie powiedzieć smakowicie. Jedyny minus to ciągła ściana zwiedzających. Naprawdę warto przymknąć na to oko ( najlepiej oba ). Odwiedzając to miejsce będziesz również w samym centrum sieci muzeów, których w zasięgu paru kilometrów jest kilkanaście. Muzeum Musztardy naprzeciwko Muzeum Czekolady ? Ależ proszę bardzo.

Jest to  również jedyne miejsce w Muzeum  gdzie nie roznosi się kuszący zapach czekolady. Można więc choć na chwilę odpocząć od aromatu od którego można w 10 sekund stać się piekielnie głodnym i chętnym na czekoladę w każdej – dosłownie każdej postaci.

1161678597

innenraumbegruenung-4

 

schokoladenmuseum2

13016778_1306372696043190_1932633444_o

Co ciekawe większość roślin to łatwo dostępne gatunki roślin doniczkowych np. poczciwe anturium, skrzydłokwiat, ananasowiec, strelicja, storczyki.

Skutek wydarzeń był dość przewidywalny : zaparowane wilgotne ubrania razem z torbą fotograficzną, zakorkowanie ruchu turystów.

Nie musimy tworzyć temperatury równikowej do której potrzebowalibyśmy hermetycznego, oszklonego pomieszczenia z ogrzewaniem. Wystarczy że odpowiednio dobierzemy rośliny do panujących w mieszkaniu gatunków i mała domowa oaza może być w naszym zasięgu. Z pomocą śpieszy mój wcześniejszy wpis : http://makewhite.pl/lista-przyjaznych-roslin-w-twoim-mieszkaniu/

Zdjęcia z domowymi aranżacjami pochodzą z serwisu Pinterest.

makewhite.pl2

Zielona kawiarnia makewhite.pl3

Zielone Światło wilawianki4

Ogród ” wdzierający”  się do pomieszczenia

wilawianki5

Zielony kącik do relaksu

wilawianki6

Asparagus w jasnym przestronnym wnętrzuwilawianki7

Miejsce do pracy z aranżacją z roślin wilawianki8

                    Kratka dla roślinwilawianki9

Zieleń w sypialni

    wilawianki10

Inne wcześniejsze pomysły na domowe zielone dekoracje publikowane na blogu  można znaleźć tutaj :http://makewhite.pl/wielkanocne-handmade-2/

lub tutaj : http://makewhite.pl/szczypta-lasu-w-szkle-tutorial-diy/

Untitled-2

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *