WALENTYNKI / PLAKAT DO DRUKU

Luty jest miesiącem który może kojarzyć się z tłustym czwartkiem ( już w ten czwartek ! ) oraz Walentynkami obchodzonymi 14 lutego. Czy walentynki kojarzą się z romantycznością ? To już kwestia bardziej indywidualna. Mi od zawsze kojarzą się z komediami romantycznymi wszelkiego typu wyrastającymi jak grzyby po deszczu akurat w tym okresie. Poniżej propozycje trochę mniej lukrowe i bez kolorowej polewy ale mam nadzieję równie smaczne jak tłustoczwartkowe pączki i walentynkowe czekoladki.  Po zestawieniu można pobrać, ściągnąć i wydrukować plakaty w cytatami, do kompletu pocztówka jako pomysł lub dodatek. Proszę się rozgościć i częstować !

CASABLANKA

On : Humprey Bogart w filmie Richard Rick ” Blane ”  właściciel nocnego klubu w Casablance. Pewnego dnia spotyka Elzę z którą rozstał się w dramatycznych okolicznościach. Zdystansowany i niepokojąco tajemniczy codziennie przeżywa sercowe i moralne rozterki. Towarzyszy mu czarnoskóry przyjaciel – pianista Sam, który za wszelką cenę pragnie uniknąć spotkania Ricka z ” przeszłością „.

Ona : Ingrid Bergman jako Elza – uczestniczka czeskiego ruchu oporu – żona aktywnego działacza politycznego. Tajemnicza piękność rozdarta jest między dwoma mężczyznami życia.  Dla każdego musi wyjawić ” prawdę ” licząc na zrozumienie i wsparcie.

Annex - Bogart, Humphrey (Casablanca)_09

ŚWIAT WG. BARNEYA

On: Średnio atrakcyjny czterdziestolatek – Paul Giamatti- reżyser i producent. Optymistycznie przemierza świat w poszukiwaniu miłości. Nie odnajduje jej ani podczas licznych przygód miłosnych ani w związku z następczynią fortuny panią ” P ” na dodatek w jego własnym domu ginie jedyny przyjaciel. Jednym słowem – nie jest różowo. Światełkiem w tunelu ma się okazać kolejne małżeństwo – tym razem bardziej dobrane.

Ona : Ukochana Barneya grana przez Rosamund Pike – kobieta idealna. Dzielnie znosi trudy życia z reżyserem i jego przeszłością. W trudnych momentach gotowa do pomocy i wsparcia.  A tego nigdy nie za wiele – ekscentryczny mąż nie jest wzorem świętości i nic nie wskazuje na szybką i pozytywną przemianę. Mimo to wielkie uczucia trwa w najlepsze.

Barney's Version

WICHROWE WZGÓRZA

On : Cygańskie dziecko zaadoptowane i wychowane w bogatej mieszczańskiej rodzinie. Przez całe życie walczy o miłość do Catherine Ernshaw, wywołując prawdziwą burzę i niepokój w Thrushcross Grange.

Ona : Romantyczna dusza grana przez Juliette Binoche. Bohaterka stworzona przez pisarkę Emily Binoche w roku 1842 na potrzeby powieści o tym samym tytule. Piękna i niezdecydowana – wiecznie rozdarta w imię uczuć i honoru odgrywa najważniejszą w życiu rolę – romantyczną femme fatale.

doc_4509_0

O PÓŁNOCY W PARYŻU

On: Romantyczny i niedzisiejszy  bohater –  Owen Wilson  ( najbardziej irytujący aktor pod słońcem ) gra narzeczonego, który przybywa do Paryża aby ustalić szczegóły ślubu. Zamiast konkretów podczas spaceru przenosi się do lat 20 – tych spotykając się z ówczesną bohemą np. Hemingwayem i Pablem Picassem. W tle gra muzyka, jeżdżą dorożki – Paryż urokliwy jak zawsze.

Ona : Mocno stąpają po ziemi energiczna przyszła panna młoda. Daje się porwać w wir towarzyskiego życia na chwilę zapominając o przyszłym wybranku. przenosi się w czasie ale czas nabiera dla niej nowego wymiaru – zapominając na chwilę o przyszłym mężu.

doc_4129_0

FORREST GUMP

On : Dla miłości z lat dziecięcych Jenny zrobi wszystko – przemierzy świat, podejmie największe wyzwania. Gdyby nie uczucie do kobiety kto wie jakby potoczyły się losy Forresta. Na pewno jego życie byłoby spokojniejsze. nie poznałby smaku wojny ani walki o przetrwanie. Ale kto chciałby oglądać o tym film ?

Ona : Poznaje świat dzięki uczestniczeniu w licznych podróżach i osobistych przygodach z miłością w tle. Dziś jest hipiską jadącą busem w nieznane – jutro kimś zupełnie innym. Forrest jest przyjacielem i powiernikiem tajemnic – dokładnie tak samo jak podczas dziecięcych spotkań.

Kids

MIĘDZY SŁOWAMI

On : Podstarzały aktor przechodzący kryzys wieku średniego ( Bill Murray ). Melancholik przyjeżdżający do Tokio aby zagrać w reklamie. Podczas hotelowego spotkania poznaje poźniejszą przyjaciółkę z którą spędza wyjątkowe chwile poznając urokliwe i piękne miasto jakim jest stolica Japonii.

Ona : Studentka filozofii ( Scarlett Johanson ) samotnie zwiedza miasto, próbując odkryć jego piękno. Pewnego dnia dołącza do niej Bob Harris stając się jej przyjacielem i opiekunem. Między bohaterami nawiązuję się nić specyficznej przyjaźni.

tumblr_mbgog2P85B1ri3in9o1_1280

ONA

On : Pisarz żyjący w niedalekiej przyszłości. Pewnego dnia postanawia zrobić. przełomowy krok w życiu – kupuje program mający imitować związek dwóch osób (kobiety i mężczyzny 🙂 ). Jego partnerką staje się inteligentne oprogramowanie gotowe na wzbudzanie prawdziwych uczuć u ludzi.

Ona : Sztuczna inteligencja powstała na potrzeby kontaktów z ludźmi. Z bohaterem komunikuje się za pomocą głosu. Dołącza do nowej grupy tysięcy ludzi żyjących w ” wirtualnych związkach „. Czy stanie się prawdziwym odpowiednikiem życia dwojga ludzi ?

7

 

PLAKATY FILMOWE 14 LUTY DO WYDRUKU + ZAPROSZENIE Z                                                                                                  POCZTÓWKĄ

Plakaty powstały jako pomysł na walentynkowy prezent ale nie tylko. Do każdego dołączony jest cytat z fragmentem filmu. Plakaty w formie czarno – białych wydruków w formacie A4 można pobrać tutaj :

casablanka plakat A4                                                                  wichrowe wzgorza A4 pdf

do wpisu 1

 

POCZTÓWKA Z ZAPROSZENIEM DO WYDRUKU 

Do wydruku dwustronna pocztówka ( walentynka ) lub pomysł na prezent do wręczenia np. z biletami lub karnetami w wymiarze 10 x 15 do pobrania tutaj :

do wpisu pocztówki

do wpisu2

do wpisu3

do wpisu

Untitled-2

                                                       Tu mnie znajdziesz: facebook-logo-button_318-84980 pobrane

 

2 thoughts on “WALENTYNKI / PLAKAT DO DRUKU

  1. Rzeczywiście mało oczywiste zestawienie jak dla mnie, ale na ostatni film jestem namówiona 🙂 Pozdrawiam !

  2. Może jakaś mała podpowiedź gdzie można je obejrzeć w sieci ? Zawsze ten sam problem gdzie znaleźć konkretny film.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *