PUDEŁKO NA SŁODYCZE / DIY

Styczeń to z jednej strony bardzo dobry moment aby wspominać o czekoladzie z drugiej może być kolejnym krokiem do zachwiania noworocznych postanowień. Jeśli jesteście gotowi na kilka minut spotkania z  czekoladą w filmie i poza nim – to zapraszam.  Jak wiadomo czekolada nie pyta czekolada rozumie.

zdjecie w tle

Najsłynniejszy i zdecydowanie najlepszych cytat z czekoladą w roli głównej to ten z Forresta Gumpa. Pan Gump w garniturze  zasiada na ławce w parku z pudełkiem czekoladek wymawiając słynne słowa ” Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz co Ci się trafi „.  Co ciekawe słynne słowa wypowiedziała jego mama a tytułowy bohater powtarza je w myślach. Główny bohater oprócz konsumpcji we własnym towarzystwie częstuje napotkane osoby – czekoladki spełniają więc również pewną funkcję ” zapoznawczą „. Podobno już niejedną i niejednego zjednała czekoladą :).

wilawianki- czekolada1

Kolejna pozycja dla wielbicieli czekolady w filmie jest film  o bardzo konkretnym tytule ” Czekolada „. Tajemnicza piękność kiedy przybywa do francuskiego miasteczka staje się kimś więcej niż sprzedawczynią czekolady – pragnie zmieniać rzeczywistość na lepszą. Indiańskie receptury, które poznała sprawiają, że jej sklep jest naprawdę wyjątkowy. Pachnące smakołyki co rusz przewijają się w filmie tworząc gęstą atmosferę pełną uczuć i … czekolady. Macie swoje ulubione filmy gdzie czekolada gra jedną z głównych ról ?

Quality: 2nd Generation. Film Title: Chocolat Pictured: Vianne Rocher (JULIETTE BINOCHE) For further information: please contact The Buena Vista Press office On Tel: 020 8222 1653/2828/1221 Fax: 020 8222 2494.

Z czekoladą przyjaźni się również Bridget Jones w filmie ” Dzienniki Bridget Jones „. W trudnych momentach tabliczka ulubionej gorzkiej lub mlecznej można tylko pomóc. Jeśli dołożymy do tego lody czekoladowe – może być tylko lepiej. Samą Bridget z czekoladą można przyłapać w kilku momentach filmu i w kilku częściach przygód słynnej samotnej pani dziennikarz po 30 -tce. Czyżby miała słabość do słodkich tabliczek ? Wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z prawdziwym koneserem czekoladowych smaków.

wilawianki czekolada 3

BRIDGET JONES: THE EDGE OF REASON (2004) RENEE ZELLWEGER FILM CODE: AFA-04-BJE 042 ABSOLUTE FILM ARCHIVE

EKO PUDEŁKO NA CZEKOLADKI – JAK JE WYKONAĆ KROK PO KROKU ?

Mimo, że jestem wielką fanką czekolady jak do tej pory tajniki kuchenne z nią związane pozostają jak na razie poza moim zasięgiem. Oddaje się w ręce tych którzy naprawdę znają się na  czekoladzie.

Co innego opakowania, na które zawsze zwracam uwagę. Jeśli potrzebujecie czekoladowego prezentu to możecie stworzyć własny słodki prezent robiąc własne czekoladki, babeczki lub ciastka – pudełko na nie można zrobić korzystając np. z ekologicznego papieru niepowlekanego. Taki papier ładnie wygląda i rozkłada się znacznie szybciej niż ten powlekany. Wykonanie zajmuje dosłownie chwilę a efekt sami zerknijcie. Gotowe etykiety na pudełka ze słodyczami znajdziesz tutaj + schemat pudełka 10 x10 cm

etykieta1, etykieta2, etykieta3 , schemat pudełka

etykieta3

etykieta2

etykieta 1

pudełko eko 1

  • Na tekturze odrysowujemy schemat x 2 dwie połówki, które złożymy w całość (skrzydełka nacinamy i składamy ) pudełko przy pomocy linijki składamy, etykiety drukujemy i przyklejamy na pudełko.

Czekoladki, które zapakowałam nie są 100 % handmade to gotowe produkty, które zmieszałam w ulubioną czekoladową kompozycję. Znacie może miejsca gdzie można podpatrzeć jak się wykonuje czekoladki lub inne cuda z czekolady ?

pudełko eko 5

IMG_0683

pudelko eko 3

pudełko eko 4

pudełko eko 6

pudełko eko 7

zdjecie w tle

Zbliża się Dzień Babci i Dziadka oraz Walentynki – myślę, że pomysł całkiem dobrze się sprawdzi podczas tych małych chwil do świętowania.

Untitled-2

2 thoughts on “PUDEŁKO NA SŁODYCZE / DIY

  1. Poproszę nie umieszczać takich wpisów w godzinach pracy – to jest bardzo złe traktowanie plus nękanie zdjęciami.

  2. Jadę do moich super dziadków w ten weekend to zawsze czekam na okazję żeby ich odwiedzić – myślę że spokojnie mogę im zawieźć takie pudełka – chociaż mamy tradycję na kwiaty to w tym roku przełamujemy ją czekoladkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *